See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och avhjälpande underhåll utemiljö
Beskrivning: Entreprenaden omfattar tillsyn, skötsel och renhållning av allmän platsmark och kommunal fastighetsmark samt avhjälpande underhåll av utemiljön inom Ekerö kommun. Olika typer av tilläggsarbeten kan komma att beställas. Upphandlingen är uppdelad i två (2) entreprenader (förvaltningsområden). FastighetsenhetenTekniska enhetenUpphandlingen omfattar kontrakt med en (1) leverantör för båda förvaltningsområdena.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93918:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77300000 Trädgårdstjänster, 03121000 Trädgårdsväxter