400807-2026 - Resultat
Sverige – Diverse medicinktekniska produkter – Grundutrustning: Hygienhjälpmedel och vårdhjälpmedel
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrundutrustning: Hygienhjälpmedel och vårdhjälpmedel
BeskrivningUpphandlingen omfattar grundutrustning för Hemvårdsförvaltningen, Socialförvaltningen och andra förvaltningars behov. Denna upphandling avser hygienhjälpmedel och vårdhjälpmedel och vi avser teckna ramavtal för att tillgodose kommunens kommande behov av dessa områden inkl. service, tillbehör och reservdelar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127216:Lot:1