2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-tjänst Tandvårdssystem
Beskrivning: Tandvårdssystem Folktandvården RS 2023-00676
Intern identifierare: RS 2023-00676
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48180000 Medicinsk programvara, 48219300 Programvara för administration, 50324100 Systemunderhåll, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000