2. Förfarande
Förfarande
Titel: Integrerat Brounderhåll Stockholm Nord år 2027-2030
Beskrivning: Integrerat brounderhåll Stockholm Nord år 2027-2030. Totalentreprenad med kontraktstid 3 år. Mindre underhålls- och oförutsedda åtgärder. Observera att under sommarperioden v 27-32 besvaras ej några frågor i "Frågor och svar".
Intern identifierare: KOM-416841
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Integrerat brounderhåll Stockholm Nord år 2027-2030. Totalentreprenad med kontraktstid 3 år. Mindre underhålls- och oförutsedda åtgärder.
Intern identifierare: Integrerat Brounderhåll Stockholm Nord år 2027-2030