400919-2025 - Resultat
Sverige – Företagshälsovård – Företagshälsovård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFöretagshälsovård
BeskrivningAB Bostaden i Umeå agerar som upphandlande myndighet i denna samordnande upphandling gällande företagshälsovård till flera bolag. Uppdraget omfattar bl a stöd till bolagens systematiska arbetsmiljöarbete, arbetsanpassning och rehabilitering av bolagets anställda. Uppdraget kräver att leverantören förfogar över lokaler i Umeå för utförande av tjänsterna.
Förfarandets viktigaste känneteckenFöretagshälsovård
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113242:Lot:1