See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyltning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar skyltning av Region Östergötlands egna lokaler och inhyrda lokaler som Region Östergötland har verksamhet i. Upphandlingen omfattar Region Östergötlands behov av: skyltar, tillverkning av mallar för papperstexter och tillverkning av papperstexter, foliering, montering och demontering av skyltning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119789:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928470 Skyltning