See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: BUSSDEPÅ MALMÖ LOCKARP
Beskrivning: Skånetrafiken som är en del av Region Skåne, har beslutat att bygga bussdepåer i Malmö. Denna upphandling avser bussdepån som är belägen i Lockarp. Projektet består av huvudbyggnad med kontor, personalytor, verkstad och tvättanläggning samt där till hörande uppställningsytor, övrig anläggning och mottagningsstation. Byggnader omfattar ca 9000 BTA och fastigheten som helhet omfattar 71000 m2 mark.
Intern identifierare: 80780100-405456-50006
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000