See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grundutrustning: Golvlyftar och tillhörande selar
Beskrivning: Detta ramavtal omfattar Golvlyftar och tillhörande selar. Golvlyftar används inom vården för att kunna lyfta och förflytta människor som fallit eller inte kan gå. Golvlyften är ett viktigt komplement till övrig grundutrustning som används inom kommunal verksamhet och bidrar till att förbättra kundens livskvalité och minska arbetsbelastningen för våra medarbetare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128636:Lot:1