2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen består av fem huvuddelar, vilka samtliga ska tillhandahållas av vald leverantör: 1) Traditionella bevakningstjänster. 2) Bemanning av vaktlokal på NSR:s huvudanläggning. 3) Drift av befintligt CCTV-system innefattande underhållsservice, reparationsservice, teknisk övervakning m.m. 4) Drift och service av passagesystem, grindstyrningar m.fl. 5) Tjänster i certifierad larmcentral avseende mottagning, förmedling, service och utbyte av personlarm av modell Twig Neo.
Intern identifierare: 24/0184
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79713000 Vakttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000