401070-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Klottersanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klottersanering.
Referensnummer: GNU 2017/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar klottersanering för Hedemora kommun, Hedemora Energi, AB Hedemorabostäder, Hedemora kommunfastigheter AB och Fastighets AB Hushagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen