Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt verktyg för mätning av kandidat- och kundupplevelse vid rekrytering
Referensnummer: Ks26 2021-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med att ha ett verktyg för mätning av kund- och kandidatupplevelse är att vi ska kunna förbättra både vårt Employeer branding arbete men också för att våra interna processer ska bli bättre, mer träffsäkra, mer effektiva och kvalitativa. Verktyget ska kunna ge oss möjligheten att analysera vad våra kunder och kandidater tycker är bra och vad som är mindre bra. Vi ska också genom våra analyser kunna påvisa vad som behöver förbättras och förfinas till våra ledningsgrupper och verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
IT-system