2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Växellösning för Telefoni.
Beskrivning: Göteborgs Stad, förvaltningen Intraservice tillhanda håller växelfunktion till förvaltningar och vissa bolag i Göteborgs Stad. Staden ska kunna ta emot medborgares, besökares och företagares samtal via en driftsäker tjänst. Då det befintliga avtalet avseende stadens Växel, löper ut under Q2 -25 behöver detta nu upphandlas. Samtidigt pågår arbetet med en långsiktig anskaffning avseende Stadens telefoni som helhetslösning.
Intern identifierare: 0084/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64227000 Integrerade telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000