2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal El- och telekonsulter
Beskrivning: Upphandlingen genomförs för att teckna ramavtal med flera leverantörer som kan tillhandahålla tekniska konsulttjänster inom området el och tele i samband med ny-, ombyggnads- och underhållsprojekt/entreprenader inom Familjebostäders fastighetsbestånd.
Intern identifierare: FB 2026/572
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71318100 Ljustekniska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal El- och telekonsulter