401093-2017 - ResultatSverige-Linköping: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hälsodagbok.
Referensnummer: UC-2017-50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Hälsodagboken – ett IT-baserat system som möjliggör för patienter att vi en digitalpenna registrera olika parametrar i hemmet. Resultaten värderas av en vårdpersonal inom LAH-kliniken US.
Helt eller delat anbud:
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser hälsodagboken som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48180000 Medicinsk programvara, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72210000 Programmering av programpaket, 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen