2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling leverans av VS-/VA material ramavtal, Gällivare kommun
Beskrivning: Uppdraget omfattar att mot avrop leverera VA- och VS-material till kommunens förvaltningar. Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal gällande VA- och VS-material med leverantör som har ett brett produktsortiment som uppfyller beställarens behov samt god produktkännedom och kunskap inom upphandlingens produktområde
Intern identifierare: KS/2023:1644
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000