2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling - Planeringsverktyg för Vård- och omsorgsförvaltningen
Beskrivning: Partille kommun, genom Avdelning Äldreomsorg inom Vård- och omsorgsförvaltningen, avser att upphandla ett modernt och verksamhetsnära planeringssystem för hemtjänsten. Systemet ska stödja effektiv planering, resursfördelning och uppföljning, samt minska den administrativa belastningen. Kommunen lägger stor vikt vid att ha en nära och löpande samverkan med leverantören för att gemensamt utveckla systemet över tid. Genom dialog och samarbete vill vi säkerställa att lösningen kontinuerligt anpassas till verksamhetens behov och skapar utrymme för innovation och förbättring.
Intern identifierare: KS/2025:99
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30196000 Planeringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000