401185-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Truckar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Truck
Referensnummer: 23/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415200 Truckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser med upphandlingen att anskaffa en (1) st. Truck/Fondhiss med service. Leverans av truck/fondhiss önskas så snart som möjligt.
Leverantören ska även kunna erbjuda uthyrning av truck via option i väntan på leverans av ny truck/fondhiss.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett avtal med en (1) Leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen