401222-2026 - Resultat
Sverige – Gaser – Flaskgaser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlaskgaser
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av flaskgaser samt relaterade tjänster enligt följande: Leverans av flaskgaser - industrigaser, gasol samt specialgaser och specialutrustning så som kundspecifika gasblandningar, helium, koldioxidpellets i kartong m.m. • • Hyra av gasflaskor - hyresabonnemang emballage • Serviceavtal – service, underhåll och tillsyn av leverantörens utrustning/emballage • Säkerhetsutbildning av gasanvändare på RISE och dess verksamheter Anbudsgivaren förbinder sig att på flaska tillhandahålla RISE behov av industrigaser, gasol, specialgaser som kalibreringsgaser, kundspecifika gasblandningar, samt flytande kväve och helium i kärl, koldioxidpellets i kartong m.m. Vid behov ska RISE även kunna avropa kringtjänster såsom utbildning och kringutrustning samt kunna tillhandahålla transport av gasflaskor från ett verksamhetsställe till ett annat inom RISE.
Intern identifierare25/43
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000