401268-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Teknisk besiktning och provning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Myndighetsbesiktningar
Referensnummer: FSK 2019/158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal för myndighetsbesiktningar inom områdena;
— OVK
— Brandskyddsanordningar och sprinkler
— Maskin- och hissdirektivet
— Kylmaskiner, tryckbärande anordningar, tankar/cisterner samt gasanläggningar
— Idrottsutrustning
— Lekplatser
Avropsberättigade för ramavtalet kommer att vara Fastighetskontoret, Idrottsförvaltningen och AB Familjebostäder.