401284-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Taxitjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxitjänster.
Referensnummer: 17/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar taxitjänster inom hela Sverige. Leverantören ska tillhandahålla taxitjänster inom efterfrågade geografiska områden.
Mer information vad gäller efterfrågade geografiska områden se avsnitt 4 Krav på tjänsten.