401285-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ÅVC Brillinge
Referensnummer: UVA-2023-00570
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nybyggnad av Brillinge ÅVC med tillhörande allmänt va och allmän platsmark i enlighet med upphandlingsdokumenten.