Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytande avfall Luleå hamn
Referensnummer: KLF 2021/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå hamn har behov av omhändertagande av avfall genererat från fartyg i form av oljehaltigt flytande avfall och septik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam, 90514000 Återvinning av avfall, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen