401305-2017 - ÄndringSverige-Tierp: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekter ramavtal.
Referensnummer: 2017-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun ska upphandla ramavtal avseende arktitekttjänster åt sina fastighetsbolag, AB Tierpsbyggen och Tierps kommunfastigheter AB. Samtliga Tierps kommuns koncernbolag är avropsberättigade från detta ramavtal. Avtalet kommer att tilldelas 3 leverantörer.