2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillståndskontroll och produkter för underhåll av Polismyndighetens radiomastanläggningar
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av tillståndskontroll och produkter för underhåll av polismyndighetens radiomastanläggningar. Upphandlingen omfattar i huvudsak följande tjänster och produkter: - Tillståndskontroller (teknisk och kvalitetsmässig genomgång av myndighetens radiomastanläggningar och åtgärder av framkomna brister vid kontrollerna) - Tilläggsarbeten (exempelvis installation/rivning av mast, utbyte/installation av antennkabel och antenn) - Produkter för underhåll av radiomastanläggning (t.ex. torn, antenner)
Intern identifierare: A125.235/2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tillståndskontroll och produkter för underhåll av Polismyndighetens radiomastanläggningar