2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalkonsult
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende generalkonsult för byggprojekt i beställarens fastighetsbestånd. Projektörer för El, VVS, VA-mark, Ventilation, Konstruktör, Beskrivning samtliga discipliner, Brand, Tillgänglighetssakkunnig, Byggnadskalkylator
Intern identifierare: 25/131
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000