401341-2023 - ResultatSverige-Köping: Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Målarfärg och Tapeter Köping
Referensnummer: VMKF-U 2023.51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av målarfärg, spackel, tapeter mm enligt upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39191000 Väggbeklädnad av papper eller väggpapp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen