2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggservice
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal planerade och oplanerade löpande byggarbeten inom beställarnas fastighetsbestånd
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggservice