401437-2026 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall – Dagvatten- och skyfallsutredning Harplinge 8:2 m.fl.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDagvatten- och skyfallsutredning Harplinge 8:2 m.fl.
BeskrivningHalmstads kommun ska i detaljplan pröva del av fastigheterna Harplinge 8:2 och Lyngåkra 3:17 m fl (HAR4) för bostadsbebyggelse, förskola och LSS-boende. Halmstad kommun begär härmed offert avseende dagvatten- och skyfallsutredning för detaljplan för Harplinge 8:2 m fl (HAR4).
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126353:Lot:1