401438-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Höganäs: Chefsutbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarutveckling
Referensnummer: 18/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ledarutveckling i ämnesområden typ
— Jag som ledare
— Ta tillvara och utveckla medarbetare
— 360-analys
— Strategisk verksamhetsutveckling och förändringsledning
— Leda chefer
— Individuell coaching
— Kommunikation och förhållningssätt
Omfattning
Upphandlingen omfattar ledarutveckling indelat i:
Ledning och styrning
Personligt ledarskap
IDI-test, Interpersonal Dynamics Inventory
Coachande förhållningsätt
Teamledarskap
Individuellt uppföljningssamtal
Avtalsform
Avropsavtal med bestämda villkor med en leverantör. Avrop sker vid behov hos Höganäs kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79998000 Coachning, 80530000 Yrkesutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen