2. Förfarande
Förfarande
Titel: HR-System GUB - Omtag
Beskrivning: Gamla Uppsala Buss är upphandlande organisation och genomför upphandling av ett HR-System. Region Uppsalas Inköps- och upphandlingsenhet bistår med upphandlingsresurser.
Intern identifierare: UPPH2025-00083
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000