Huvudsaklig CPV-kod 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inom- och utomhus skyltar inklusive utveckling och förvaltning av beställarens skyltguide.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantören förbinder sig att tillhandahålla skyltar (nedan kallad Vara) och tillhörande tjänster (nedan kallade Tjänster) enligt de villkor som anges i Ramavtalet med tillhörande handlingar och med den skicklighet, snabbhet och omsorg som Hamnen har anledning att förvänta sig av ett välrenommerat företag i branschen. Vara och Tjänster kallas gemensamt ”Avtalat åtagande”.