401511-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tankfordon – REMO Tankbil 21A och Tanksläpvagn 27
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelREMO Tankbil 21A och Tanksläpvagn 27
BeskrivningHärmed inbjuds till deltagande i kvalificering inför kommande anbudsinlämning avseende renovering och modifiering av Tankbil 21A och Tanksläpvagn 27.
Intern identifierare25FMVU4381
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34223200 Tankfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34223000 Släp- och påhängsvagnar, 35400000 Militärfordon och tillhörande delar, 35420000 Delar till militärfordon, 35640000 Delar till flygvapnets utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRenovering och modifiering av Tankbil 21A och Tanksläpvagn 27 för att säkerställa deras framtida drift och reservdelsförsörjning.
Intern identifierareREMO Tankbil 21A och Tanksläpvagn 27