2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lås- och passersystem
Beskrivning: Denna upphandling avser leverans, montage och service/underhåll av lås- och passersystem med tillhörande produkter. Detta kan även vara kassaskåp, säkerhetsskåp, dörrar/portar, jalusier, säkerhetsfilm/polykarbonat, smidesarbeten så som galler, grindar samt övriga produkter och tjänster relaterade till lås- och passersystem.
Intern identifierare: SU FV-4243-25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98390000 Andra tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lås- och passersystem