401520-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – E22 tpl Gastelyckan Lund N
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: E22 tpl Gastelyckan Lund N
Beskrivning: Entreprenaden omfattar additionskörfält i båda riktningarna mellan TPL Gastelyckan och TPL Lund N, tre broar, bullerskyddsåtgärder, totalentreprenad.
Intern identifierare: KOM-410931
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: E22 tpl Gastelyckan Lund N