2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadsdialog gällande djurgårdslinjen i Stockholms län Linje 82 (E55)
Beskrivning: Trafikförvaltning är måna om att få ta del av marknadens erfarenheter, tankar och förslag gällande hur upphandlingen och affären bör genomföras och struktureras. Marknadsdialogen kommer att fokusera på upphandlingen av linje 82, men inspel och synpunkter på pendelbåtstrafiken som helhet uppskattas likaså. Marknadsdialogen är inte en formell del av upphandlingen.
Intern identifierare: TN 2025-0213
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60600000 Transport på vattenvägar