401548-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Industrielektriker Helsingborg.
Referensnummer: 17/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Öresundskraft Kraft och Värme AB (Öresundskraft) har för avsikt att upphandla ramavtal inom området elektriskt underhåll och installation för kraftvärme- och värmeanläggningar i Helsingborgsområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45350000 Maskintekniska installationer, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51120000 Installation av maskinteknisk utrustning, 51140000 Installation av motorer, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande enhet har för avsikt att upphandla löpande elektriskt underhåll och installationer för kraftvärme- och värmeproduktionsanläggningar i Helsingborgsområdet.