Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träningsledartjänster
Referensnummer: 1799-2017/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande
II.1.4.
Kort beskrivning
Träningsledartjänster som innebär att tillhandahålla ett antal träningsledare som ska leda träningspass enligt ett av RDF fastställt veckoschema. Träningspassen ska genomföras i RDF:s träningslokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92620000 Sportrelaterade tjänster, 98336000 Träning, workout eller aerobics
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen