401618-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Arbetskläder och skor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder och skor
BeskrivningUpphandlingen omfattar två ramavtal för beställning och leverans av arbetskläder och skor till FRA.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArbetskläder
BeskrivningRamavtalet för Arbetskläder omfattar arbetskläder enligt beskrivning i kravspecifikationen med tillhörande varukorg.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97233:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18141000 Arbetshandskar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSkor
BeskrivningRamavtalet för Skor enligt kravspecifikationen med tillhörande varukorg.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97233:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 18800000 Skodon
Ytterligare klassificering (cpv): 18830000 Skyddsskor