401668-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal markarbeten
Referensnummer: Unr 8/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för markarbeten.
Ramavtalet omfattar i första hand servicearbeten, arbetade timmar och tillhörande material. Ordinarie arbetsledning ingår i avropade timarbeten.
Not: Frågor på upphandlingen ställs med fördel innan v.26.
Frågor och svar kommer ej publiceras under semesterperioden mellan veckorna 28-32.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen