See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skrivare och MFP 2026
Beskrivning: Upphandlingen gäller nytt ramavtal för skrivare och MFP till VGR, inklusive serviceavtal. Syftet är att säkerställa tillgång till driftsäker och kostnadseffektiv utskriftslösning för hela organisationen. Ramavtalet ska tillgodose olika behov, från standardenheter till mer avancerade enheter, och inkludera krav på support, garantier och miljö.
Intern identifierare: RS 2025-04815
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30232100 Skrivare och kurvskrivare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000