See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Exponeringsprodukter, skyltar och underhåll
Beskrivning: Välkomna att lämna anbud i upphandling av Exponeringsprodukter, skyltar, vepor samt underhåll! Flera kommuner och kommunala bolag i Upphandlingscenters samverkan genomför nu en gemensam upphandling och söker leverantörer som kan erbjuda moderna, hållbara och kvalitativa lösningar inom skyltar och exponeringsprodukter för både inomhus- och utomhusmiljöer. Upphandlingen ger möjlighet till ett långsiktigt samarbete där du som leverantör får bidra till tydlig kommunikation och stark visuell identitet i offentliga miljöer. Vi ser fram emot att ta del av ditt anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Grupp 1 – Exponeringsprodukter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94162:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22459100 Reklamdekaler och -klistermärken, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928470 Skyltning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 månaders förlängning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grupp 2 – Skyltar, underhåll och vepor Falun, Borlänge
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94162:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grupp 3 – Skyltar, underhåll och vepor Gagnef, Säter, Hedemora, Avesta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94162:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupp 4 – Skyltar, underhåll och vepor Ludvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94162:Lot:4