See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Företagshälsovård
Beskrivning: AB Bostaden i Umeå agerar som upphandlande myndighet i denna samordnande upphandling gällande företagshälsovård till flera bolag. Uppdraget omfattar bl a stöd till bolagens systematiska arbetsmiljöarbete, arbetsanpassning och rehabilitering av bolagets anställda. Uppdraget kräver att leverantören förfogar över lokaler i Umeå för utförande av tjänsterna.
Förfarandets viktigaste kännetecken: Företagshälsovård
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113242:Lot:1