Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan ramavtal Byggentreprenadtjänster (avrop 0-3 miljoner kronor)
Referensnummer: HS/2019:129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för byggentreprenadtjänster som beställaren vid behov avropar med ett kontraktsvärde som uppgår till max 3 miljoner kronor. Ramavtalet är indelat i tre olika geografiska områden och ramavtal planeras tecknas med totalt tre entreprenörer. Byggentreprenadtjänsterna kommer att utföras som
Totalentreprenad enligt ABT06.
Upphandlingen genomförs gemensamt av Huddinge Samhällsfastigheter, Huddinge kommun och Huge Bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1