See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mediebyråtjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Medierådgivning och Medieköp för beställarnas räkning. Leverantören ska ha funktionen som strategisk och taktisk mediebyrå, dvs vara strategisk rådgivare inom mediefrågor men också förhandla och köpa utrymme i relevanta kanaler. Beställarna kommer att teckna ramavtal med en leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92926:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning