40178-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Informationssystem och servrar – Infrastrukturnära hårdvara med tillhörande produkter och tjänster.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInfrastrukturnära hårdvara med tillhörande produkter och tjänster.
BeskrivningUpphandlingen omfattar infrastrukturnära hårdvara med tillhörande produkter och tjänster. Se upphandlingsdokumenten för mer utförlig beskrivning av omfattningen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48800000 Informationssystem och servrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92729:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48820000 Servrar, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72100000 Rådgivning för maskinvara, 72110000 Rådgivning för val av maskinvara