401806-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Geotekniska ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Strategiskt stöd och underlagsframtagning till samordning och samverkan inom tjänsteområde geografisk informationstjänst
Referensnummer: 18FMV5394
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten behöver upphandla konsultstöd för att få hjälp med administrativa uppgifter.
Uppgifterna innebär bl.a. att ge stabsstöd till Försvarsmakten (FM) och att utarbeta underlag för samordning och samverkan av verksamheten mellan FM, Försvarets materielverk (FMV), Fortifikationsverket (FORTV), Lantmäteriet (LM), Myndigheten för samhällsskydd och beredskap (MSB) och Sjöfartsverket (SjöV) inom tjänsteområde geografisk informationstjänst.
Frågor kommer inte att besvaras under semesterperioden v. 28 – 32.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Uppdrag 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdrag 2
Del nr: 2