401826-2020 - PlaneringSverige-Östhammar: Markanläggning
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialog inför upphandling
Referensnummer: KS-2020-537
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Den kommande upphandlingen avser ett ramavtal för mark- och anläggningsentreprenader inom Östhammars kommun. Omfattningen av ramavtalet är såväl mindre entreprenader som akuta och planerade underhållsåtgärder inom kommunens fastighetsbestånd.
Detta är endast information om kommande upphandling och en inbjudan till branschdialog med den upphandlande myndigheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen