401852-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: Hyra av mobila toaletter
Referensnummer: SMF-2023-01272
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar uthyrning av mobila toaletter av följande modeller:
standard, RWC, urinoar samt duschvagn i samband med evenemang på olika idrottsplatser inom Göteborgs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45215500 Offentliga toaletter, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen