401860-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Kundanpassade set till ögonkliniken 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKundanpassade set till ögonkliniken 2024
BeskrivningDenna upphandling avser successiva leveranser av kundanpassade set för ögonoperation och ögoninjektion till Region Blekinge.
Intern identifierareRB2023-0393
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKataraktset
BeskrivningAnbud lämnas för efterfrågade Kataraktset.
Intern identifierareKataraktset
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInjektionsset
BeskrivningAnbud lämnas för efterfrågade Injektionsset.
Intern identifierareInjektionsset