2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pumpar och tillbehör, samt servicetjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser följande: - Pumpar: avloppspumpar, dricksvattenpumpar, tryckstegringspumpar, doseringspumpar, cirkulationspumpar, LTA-stationer, dräneringspumpar osv - Pumptillbehör såsom el- och mekaniska tillbehör samt reservdelar - Service/underhåll på pumpar - Övriga tjänster såsom LCC-beräkningar, dimensioneringsberäkningar, montage osv
Intern identifierare: 24/38
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42122000 Pumpar
Ytterligare klassificering (cpv): 42122130 Vattenpumpar, 42122220 Avloppspumpar, 42122230 Doseringspumpar, 42122300 Tryckstegringspumpar för vätskor, 42122400 Centrifugalpumpar och vätskeelevatorer, 42124000 Delar till pumpar, kompressorer eller motorer, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000